گچ ریخته‌گری فلزات گران‌بها

فرزان بسپار امیرکبیر به مدد توانایی متخصصان خود توانسته صنعت طلاسازی ایران را از واردات گچ‌های (پودرهای) ریخته گری دقیق بی‌نیاز کند.

به طور کلی محصولات تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر در چند ویژگی کلی مشترک هستند. 

دانه بندی

دانه بندی تمامی محصولات تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر در سطح قابل قبولی قرار دارد. این شرکت با استفاده از تست particle size anlysis یا PSA دانه بندی و توزیع اندازه ذرات محصولات خود را دائماً تحت نظارت قرار می‌دهد. 

سیکل پخت گچ‌های تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر مطابق با استانداردهای جهانی، سیکل پخت مشخصی است. این سیکل پخت تقریباً برای تمامی محصولات مشابه است.

سیکل پخت

با به کارگیری فناوری ویژه، رهاسازی گچ در آب پس از ریخته‌گری به سادگی هرچه تمام تر صورت می‌گیرد. به تدریج با افزایش قیمت تمام شده محصول، فرایند رهاسازی در آب ساده‌تر میشود.
 به این منظور کافیست حدود ۲۰ الی ۴۰ دقیقه پس از تزریق طلا، سیلندر داخل آب قرار داده شود. شاخه احاطه شده با گچ به راحتی خود را از قالب گچی جدا کرده و گچ های اطراف به طور کامل در آب باز می شوند

رها سازی در آب

محصولات تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر از لحاظ فرایندی مشابه گچ‌های وارداتی هستند. گچ ریخته‌گری فلزات گرانبها، لزوما باید در زمان اختلاط با آب، زمان هواگیری و حین ریزش روی الگوهای مومی و رزینی روانی قابل قبولی داشته باشند. روانی حین ریزش گچ‌های تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر با استفاده از تجهیزات ویژه بعد از هر بار تولید و پیش از ارسال به مشتری مورد آزمایش قرار می‌گیرد

فرایندی

سطح نهایی فلز ریخته‌گری شده در تمامی محصولات تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر، سطحی قابل قبول است. با افزایش قیمت تمام شده محصول طبیعتاً سطحی صاف و صیقلی‌تر ایجاد شده و نیاز به پروسه پوست و پرداخت به حداقل مقدار ممکن می‌رسد.

سطح نهایی فلز ریخته گری شده

درباره ما

شرکت فرزان بسپار امیرکبیر با تولید بیش از هشت نوع گونه مختلف از گچ‌ (پودر) ریخته‌گری مبتنی بر فناوری روز دنیا، موفق شده است پاسخگوی نیاز بخش گسترده‌ای از صنعت ریخته‌گری دقیق کشور باشد.
​​​​​​​محصولات تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر با قیمتی رقابتی و کیفیتی مطابق با استانداردهای بین المللی قابل ارائه است. به جز گچ ریخته‌گری طلا و جواهر که به عنوان اولین محصول تولیدی شرکت فرزان بسپار امیرکبیر شناخته می‌شود، گچ مخصوص ریخته‌گری نقره، ریخته‌گری الومینیوم، مس و آلیاژ‌های برنج و برنز نیز توسط این شرکت تولید می‌شود.

ادامه مطلب